KRKONOŠE SEVERNÍ MORAVA A SLEZSKO STŘEDNÍ MORAVA JIŽNÍ MORAVA VYSOČINA VÝCHODNÍ ČECHY ČESKÝ RÁJ ČESKÝ SEVER SEVEROZÁPADNÍ ČECHY ZÁPADOČESKÉ LÁZNĚ PLZEŇSKO ŠUMAVA JIŽNÍ ČECHY PRAHA OKOLÍ PRAHY PO RUSSKIPOLSKIFRANCAISDEUTSCHENGLISHČESKY
KRKONOŠE - ZÁPAD
  Dopravní přístupnost
Informační centra
Města a obce
Osobnosti a rodáci
Přírodní zajímavosti
Destinační management
 
Příroda a její ochrana
  KRNAP
Chráněná krajinná území
Přírodní zajímavosti
Jeskyně a propasti
Vrcholy, hřebeny, sedla
Fauna a flora
Naučné stezky
 
Kultura, zábava, sport
  Kultura a zábava
Sport a relaxace
Zimní sporty
Aktivní dovolená
 
Památky a zajímavosti
  Památky a architektura
Církevní památky
Hrady a zámky
 
Turistika a volný čas
  Agroturistika
Pěší turistika
Cykloturistka
Vodní turistika a sporty
Vinařská turistika
 
Lázeňství
  Lázeňská zařízení
Lázeňské domy a sanatoria
Lázeňská procedura
Přírodní léčivé zdroje
 
Kongresová turistika
  Výstavy a výstaviště
Kongresová centra
Výstavnictví a propagace
 
Ubytování a stravování
  Autokemp, kemp, tábořiště
Hotely, penziony
Chaty a chalupy
Rekreační areály
Další ubytování
Restaurace
Příjemné posezení
Gastronomické speciality
 
Království perníku

20 Krkonoše - západ [ Turistická oblast ]

KRKONOŠSKÉ MUZEUM JILEMNICE JILEMNICE RIEGROVA STEZKA BOZKOVSKÉ DOLOMITOVÉ JESKYNĚ ROKYTNICE NAD JIZEROU ŘEKA MUMLAVA HARRACHOVSKÉ SKOKANSKÉ MŮSTKY HARRACHOV JABLONEC NAD JIZEROU ZŘÍCENINA LEVÍN ROZHLEDNA ŠTĚPÁNKA ZŘÍCENINA LEVÍN RIEGROVA STEZKA KRKONOŠSKÉ MUZEUM JILEMNICE JILEMNICE ŘEKA MUMLAVA ROZHLEDNA ŠTĚPÁNKA JABLONEC NAD JIZEROU ROKYTNICE NAD JIZEROU HARRACHOVSKÉ SKOKANSKÉ MŮSTKY HARRACHOV BOZKOVSKÉ DOLOMITOVÉ JESKYNĚ TO 20 Krkonoše - západ
...od břehů řek na vrcholky hor...
Západní Krkonoše si dodnes uchovaly svůj původní ráz. Oblast začíná od západu zvlněným kopcovitým terénem a pokračuje přes skalnaté koryto divoké řeky Jizery až po horské velikány s nadmořskou výškou vyšší než 1000 metrů na východě. Srdcem západních Krkonoš je Harrachov, vyhlášené lyžařské středisko, ale také oblíbené centrum letní a zimní rodinné rekreace. Svému tělu prokážete dobrou službu nejen pohybem, ale i nádherně čistým horským vzduchem. Výborně se tu bude cítit především ten, kdo má rád přírodní a tradiční styl života, nestrojenou a upřímnou atmosféru. Lanovky vás odtud dopraví až na vrchol Čertovy hory, odkud se otvírá překrásný výhled do širokého okolí. Na severovýchodních svazích Černé hory se nachází lyžařské vleky rozlehlého areálu Rýžoviště, na severních úbočí proslulé harrachovské skokanské můstky. Oblast protíná množství značených turistických tras, v nadmořské výšce 730 m tu objevíte i nejvýše položené golfové hřiště v České republice.

- Bozkovské dolomitové jeskyně - jediné zpřístupněné jeskyně na severu Čech a zároveň jediné tuzemské jeskyně vytvořené ve vápnitých a křemitých dolomitech. Největší podzemní jezero České republiky, krápníky zajímavých tvarů a barev.
- Harrachov - významné rekreační středisko západních Krkonoš, ideální místo pro aktivní dovolenou, turistika, horská kola, golf, bungee jumping. Lanovky a lyžařské vleky, výborné podmínky pro sjezdové i běžecké lyžování.
- Skokanské můstky v Harrachově - areál pěti skokanských můstků, závody světového poháru v letech na lyžích a mistrovství světa (1983 a 1992). Mamutí můstek K - 180 patří mezi šest největších můstků na světě.
- Harrachovská sklárna - druhá nejstarší sklárna v Čechách, založená v roce 1712. Ruční výroba foukaného, broušeného, rytého a malovaného skla, historická brusírna, výroba lustrů. Exkurze do výrobní haly i brusírny, muzeum skla.
- Hornické muzeum Harrachov - muzeum s expozicí harrachovského dobývaní rud a mineralogickou sbírkou. Prohlídka 450 m dlouhé podzemní štoly s kompletním vybavením typického rudného dolu 20. století.
- Bobová dráha Harrachov - 700 m dlouhá dráha pro kolečkové boby z kopce Hřebínek na okraj Anenského údolí. Vynikající zábava pro rodiny s dětmi, seniory i mládež.
- Mumlavský vodopád - výletní místo poblíž Harrachova na řece Mumlavě. Řeka teče přes žulové stupně, u jejich úpatí několik metrů hluboké tůně - obří hrnce, zvané též čertova oka. Turistická značka i cyklostezka, výletní restaurace.
- Jilemnice - historické jádro s typickou atmosférou horského městečka. Kolébka českého lyžování, místní Český krkonošský spolek SKI, nejstarší samostatný lyžařský spolek v českých zemích, organizuje sportovní lyžování od roku 1894.
- Krkonošské muzeum Jilemnice - expozice počátků českého lyžování, sbírka betlémů s mechanickým ozvučeným betlémem z let 1883-1913, kde 142 pohyblivých figurek vytváří 350 různých pohybů. Kolekce pohřebních cechovních štítů, Kavánova galerie.
- Riegrova cesta - turistická stezka ze Semil do Železného Brodu. Cesta na pravém břehu Jizery zčásti vylámaná ve skále, 80 m dlouhá železná visutá galerie ve výšce 6 m nad řekou. Vyhlídková místa.

Z KALENDÁŘE AKCÍ

Akce, jež končí za více než 2 dny:

UMÍSTĚNÍ

NA ÚZEMÍ TURISTICKÉ OBLASTI EVIDUJEME


Typ záznamu: Turistická oblast
AKTUALIZACE: uživatel č. 508 org. 2, 29.04.2005 v 11:31 hodin
Copyright 1998-2024 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®
Regiony a oblasti ČR
  Turistické regiony ČR
Turistické oblasti ČR
 
Vyhledávání
  Vyhledávací centrum
Rejstřík oblasti
Databanka akcí
 
ZPRÁVY A AKTUALITY
  Tiskové zprávy
 
Služby pro turisty
  Informační centra
Průvodcovské služby
Tlumočníci a překladatelé
Bankovní služby
Turistický produkt
 
Kalendář akcí oblasti
  Akce pro děti
Kino, divadlo, výstavy
Folklorní akce a festivaly
Turistické akce
Kalendář kongresů, konferencí
Kalendář veletrhů a výstav
 
Folklor a tradice
  Etnografický region
Etnografický subregion
Folklorní sdružení
Folklorní soubory
Folklorní festivaly
Lidové tradice a zvyky
Lidová řemesla a výrobky
 
KLUB ČESKYCH TURISTŮ
  Krajská oblast KČT
Odbor KČT
Turistické odznaky a známky
 
Regionální rozvoj
  Regiony a sdružení
Investiční příležitosti
Průmyslové zóny
Nemovitosti na prodej
Průmyslová výroba
Potravinářská výroba